Розробка в "Дебет Плюс" - створення першої програми "HelloDebet"

Скачать: 

Перед початком вивчення даної статті рекомендую прочитати статтю "Расположение файлов бизнес логики Дебет Плюс". Ця стаття є основою для розуміння філософії системи "Дебет Плюс" і її знання є важливим для розробки програм в системі "Дебет Плюс".

Тепер приступимо до написання своєї першої програми. Для початку запустимо "Дебет Плюс" і відкриємо консоль. Використавши команду runDeveloper() відкриємо список файлів бізнес-логіки. В корені папки JDebet знайдемо файл DpMenu.xml. Цей файл описує головне меню програми в форматі xml. Його можна редагувати з допомогою Редактора меню програми, або з допомогою любого текстового чи xml-редактора.

Редагування з допомогою Редактора меню. Відкрити редактор меню можня двома способами. Перший полягає в подвійному кліку на файлі DpMenu.xml в вікні DebetView або в контекстному меню, яке випадає при кліку на цьому ж файлі, вибрати пункт Редагувати. Другий спосіб – це перейти в підсистему системи "Дебет Плюс" Адміністрування і вибрати пункт головного меню Сервіс > Керування меню > Редагування меню. Результатом таких дій буде наступне вікно:

В лівій частині вікна ми бачимо "дерево” меню, а в правій властивості кожного пункту. Перегляньте декілька пунктів меню, їхні властивості.

Тепер на пункті „МЕНЮ” викличемо контекстне меню і виберемо Створити >Меню>Просте. Введемо назву російською та українською мовами. Це необхідно зробити для підтримання двомовності системи. Натиснемо кнопку "Прийняти". В "дереві”еню повинен з’явитись пункт з введеною вами назвою. Якщо все гаразд, то на створеному пункті меню викличемо контекстне меню і виберемо Створитиункт. Знову введемо назву пункту. На панелі оброблювач виберемо тип „Скрипт”, і введемо назву файла скрипта в поле „файл” HelloDebet.js. Натиснемо кнопку „Прийняти” і після цього (!) кнопку „Зберегти”. Якщо пункт з введеною вами назвою не з’явився, то виконайте Сервіс > Керування меню > поновити меню або перезапустіть систему.

Такого самого результату можна добитись, якщо в файл DpMenu.xml додати наступний код

 

Лістинг 1

 

<menu isuser="true" ru="Привет, ДебетПлюс!" ua="Привіт, ДебетПлюс!">

 

<item command="HelloDebet.js" isuser="true" ru="Hello" type="r" ua="Hello"/>

 

</menu>

 

 

       Тепер потрібно створити сам скрипт. Скрипти зберігають в папці JDebel/Scripts. Тому у вікні DebetView на папці Scripts викличемо контекстне меню і виконаємо Додати скрипт > Пустий. Введемо назву HelloDebet.js і натиснемо "Ок". Відкриємо файл для редагування і введемо наступний код Лістинг 2)

 

Лістинг 2

 

alert("Hello, DebetPlus!!!");

 

Збережемо файл і скомпілюємо його.

            Тепер все готово для запуску вашої першої програми. Знайдемо створений вами пункт головного меню (в мене Привіт, ДебетПлюс! >Hello) і подивимось, що вийшло.

 

Якщо при кліку на пункті створеного меню ви отримали такий результат, то ви все зробили правильно!

Тепер попробуйте поекспериментувати з вашою першою програмою. Наприклад, повторіть все те саме, тільки з допомогою провідника Windows і блокнота, не запускаючи Дебет Плюс; попробуйте порахувати деякий вираз і виведіть його не екран (Лістинг 3), тощо.

 

Лістинг 3

 

var a,b;

 

var res;

 

a = 2;

 

b = 3;

 

res = a + b;

 

alert(res);

 

Примітка 1. Для подальшої роботи ознайомтесь з основами програмування на мові JavaScript.