Консоль системи і її основні команди

Скачать: 

Консоль системи „Дебет Плюс V12” призначена для введення і виконання системних команд, функцій користувача системи, SQL-запитів, тощо. З допомогою консолі системи можна вносити зміни до таблиць баз даних (використовуючи SQL-запити), якщо задача „одноразова” і немає необхідності створювати цілий програмний код. Це зручно використовувати при потребі надрукувати певний список, чи екземпляр документу.

Запуск консолі відбувається з допомогою кнопки панелі інструментів системи „Дебет Плюс”. Після цього робоче вікно набуде вигляду:

Команди консолі можуть складатись не тільки з одного рядка. Це може бути цілий програмний код, кожен рядок котрого закінчується символом „;” (крапка з комою). Коментарі в консолі виділяються символом „ // ”.

Найчастіше використовуваними командами консолі є: ExecuteSQL(), dbmd(), runDeveloper(), browse().

ExecuteSQL() – призначена для виконання SQL-запитів. Запити записуються в подвійних лапках. На приклад, якщо потрібно вибрати всі записи з таблиці MyTbl, то в консолі потрібно ввести наступне:

 

ExecuteSQL(“SELECT * FROM ^MyTbl);

dbmd() – призначена для перегляду структур баз даних, які існють в системі. Дану команду можна використати, використавши відповідний пункт меню підсистеми Адміністрування Сервіс > БД. Ця команда вводиться без параметрів.

 

dbmd();

browse() – призначена для перегляду даних в таблицях. Параметром є SQL-запит. Наприклад, для того, щоб переглянути дані в таблиці, в консоль треба ввести наступне:

 

browse(“SELECT * FROM ^MyTbl);

runDeveloper() – відкриває дерево файлів бізнес-логіки системи „Дебет Плюс”. Дану команду можна використати, використавши відповідний пункт меню підсистеми Адміністрування Сервіс > Розробка. Файли бізнез-логіки знаходяться у папці JDebet. У контекстному меню вікна команди доступні команди для роботи из файлами системи. Для різних типів файлів зміст меню відрізняється. Однак пункти Видалити і Редагувати є спільними. Також спільним є пункт Запустити як. Для xml-файлів відмінним пунктом меню є пункт Редактор структури таблиці, а для файлів скриптів – Скомпілювати.

  • Редактор структури таблиці дозволяє змінювати структуру таблиці, яка буде відкриватись, при перегляді бази даних. В системі „Дебет Плюс” до кожного файлу скрипта прив’язаний файл форми. Це файл в форматі xml. Він містить в собі перелік полів і/або списків, які будуть відображені на екрані. Для додавання чи редагування цього списку достатньо в вікні, яке відкривається при кліку на цьому пункті контекстного меню вибрати потрібну операцію (додати, редагувати чи видалити), задати потрібні властивості і натиснути кнопку „Зберегти”. Детальніше про це я розповім в наступних статтях

  • Скомпілювати. При запуску системи зміни в файлах компілюються системою. Якщо файл був змінений, щоб не перезапускати систему достатньо на потрібному файлі натиснути ПРАВУ клавішу миші і в контекстному меню вибрати команду Скомпілювати. Це стосується ТІЛЬКИ файлів скриптів. Файли з розширенням xml компілювати непотрібно.

В вікні працює пошук. Для того, щоб знайти потрібний файл треба:

    1. Зробити вікно активним;

    2. На клавіатурі ввести назву потрібного файлу.

По мірі вводу назви файлу система сама „пробіжить” по списку і зупиниться на потрібному файлі. При цьому жодних додаткових вікон не відкриється.