З Новим роком та Різдвом Христовим!
Маємо Дебет 12.0.13, PostGres.
В "Обліку касових операцій" є чудненький Авансовий звіт (АО). Ну дуже хочеться, щоб він відповідав вимогам до бухгалтерських документів, тобто забезпечував можливість ведення обліку бухгалтерських операцій, у тому числі з обліку товарно-матеріальних цінностей, як у документі PN "Приход ТМЦ от подотч.лиц (НДС 0%)".
Або підкажіть, як правильно, за допомогою "АО", оприбуткувати ТМЦ придбані робітником і передані на підприємство.
Так, наприклад. За "АО" робітник звітує за використання отриманих під звіт 10 гривень: На проїзд - 2 грн, на придбання ТМЦ - 8. Здає "АО":
1. Іванов отримав під звіт 10 грн. (372 - 301/1 = 10) - за видатковим ордером.
2. За 2 гривні з'їздив у Москву (92 - 372 = 2) - за "АО".
3. На 8 гривень купив масла (машинного) - за "АО".
Існуючий "АО" дозволяє включити тільки проїзд (2 грн), а масло (8 грн) необхідно оприбуткувати за "PN", інакше не буде кількісно-вартісних показників, без яких ТМЦ - не ТМЦ. Чи я щось не так розумію?
Але ж робітник повинен відзвітуватися за всі 10 грн.
Виходить:
1. За "АО" (наприклад):
23 - 372 = 2 - проїзд;
22 - 372 = 8 - масло; Всього звіт на 10 грн. і робітник нічого не винен підприємству (яке щастя). Але ж ТМЦ оприбутковано на 8 гривень без визначення кількісно-вартісних показників (яке нещастя).
2. Оприбутковуємо ТМЦ (для кількісно-вартісного обліку) за "PN".
22 - 372 = 8 (масло: 100 літрів по 0,08 грн).
В результаті підприємство винно робітникові 8 гривень, а ТМЦ в балансі на 8 гривень більше, ніж є насправді.
Якщо ж спробувати розділити ці операції (звітування за проїзд і ТМЦ в різні документи (проїзд - АО, ТМЦ - PN, то, по-перше - це зайвий документ, а по-друге, як же підзвітна особа прозвітує про отримані 8 грн?
Звідси висновок.
Оскільки іншого документа, ніж "АО" для звітування про отримані з каси кошти не існує, необхідно, щоб в "АО" була можливість не тільки робити проводки між рахнками для операцій типу "послуга" (проїзд), як то дозволяє робити навіть існуюча BS, а й оприбутковувати ТМЦ за кількісно-вартісними показниками, як в "PN".
Чи можливо це в одному "АО"? Якщо ні, то необзідно мати окремий "АО" для оприбуткування ТМЦ від підзвітних осіб, а не PN, як це помилково зроблено у Дебеті.
На підтвердження своєї позиції надаю ссилочку: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/l ... 10117.html "Документальне оформлення придбання ТМЦ працівником підприємства".
З поваго, Ваш прихильник - Nik.